CUP

صفحه اصلی اینستاگرام

موسی‌تو کاپ

بخش مسابقات مجموعه ی باشگاه رباتیک ، آموزش هایی بالاتر از سطح عادی کلاس های ترمیک و فشرده است، که آماده سازی و اعزام به مسابقات جهانی رباتیک در اختیار ربوآموزان کوشا قرار می دهد. وظیفه ی ما در کمیته ی مسابقات طراحی و برنامه ریزی کلیه ی مسابقات مجموعه ، ملی، جهانی و همچنین آموزش حرفه ای رباتیک می باشد.

CUP

آموزش های این بخش به سه قسمت اصلی برنامه نویسی و دانش رایانه ، الکترونیک و مکانیک تقسیم می شود که در ادامه با محتویات هر یک از این بخش ها بیشتر آشنا خواهیم شد! همانطور که پیشتر عرض شد آموزش های بخش مسابقات با رویکرد مسابقه ای طرح می شوند و ابتدا چالشی نظیر طراحی و ساخت ربات های فوتبالیست برای لیگ های مختلف مسابقات ایران اپن و جهانی مطرح می شود و سپس بر اساس نیاز هایی که برای ساخت این ربات وجود دارد ، آموزش ها آغاز می شوند .

برنامه نویسی

برنامه نویسی با زبان سی پلاس پلاس آغاز شده و بعد از آموزش های پایه ای زبان برنامه نویسی و همچنین الگوریتم نویسی ، ادامه ی آموزش بر بستر آردوینو و همگام با پروژه های کوچک و بزرگ خواهد بود ، در نهایت ربوآموزان پس از تسلط نسبی بر این زبان و همچنین ساخت چندین ربات تحت محیط آردوینو ، به سمت رزبری پای و زبان برنامه نویسی پایتون سوق داده می شوند تا آماده ی فراگیری مطالبی از قبیل پردازش تصویر والگوریتم های پیچیده تری می شوند.

الکترونیک

در این زمینه سه مسئله برای ما حائز اهمیت بوده و آموزش ها حول این سه قسمت می باشند : مبانی الکترونیک به منظور طراحی بردهای الکترونیکی ربات ، طراحی نهایی برد با استفاده از نرم افزار های طراحی و شبیه سازی مثل آلتیوم دیزاینروپروتئوس و در نهایت مونتاژ و عیب یابی بردهای الکترونیکی با روش های پیشرفته آزمایشگاهی

مکانیک

در این بخش نیز تمرکز ما سه مسئله می باشد ؛اول آموزش مفاهیم پایه ای مکانیک و تئوری حرکت ربات و... ، دوم اصول طراحی دو بعدی و سه بعدی و نکات قابل توجه در طراحی ربات ها ، و در نهایت طراحی سه بعدی ربات با استفاده از نرم افزار سالید ورک و سینماتیک حرکتی مکانیزم ها می باشد.

تمامی حقوق محفوظ و متعلق به باشگاه رباتیک موسی‌تو می‌باشد.